















- Stock: Raktáron
- Termékkód: BC-016
Elérhető opciók
- Single verzió - egy fő kamera infravörös éjjellátóval.
- Duál verzió - a fő kamera mellett, amely IR éjjellátóval van felszerelve, a kamerában van egy akár 90°-os szögben állítható segédkamera is. Javasoljuk, hogy a Duál kamerát osztható képernyőjű monitorokhoz csatlakoztassa, hogy egyszerre láthassa a mindkét kamerából érkező képet.
A kamerához egy videobemenettel rendelkező rádiók és monitorok esetében javasoljuk a Single verzió választását.
A Peugeot tolatókamera ezekhez a modellekhez illik
- Peugeot Expert 2 (2007 - 2016)
Tolatókamera a féklámpában Peugeot Expert 2
A Peugeot Expert-hez való, féklámpába épített tolatókamera a választástól függően egy vagy két optikával lehet felszerelve. A DUAL kamera az éjszakai IR világítású és 170°-os látószögű fő kamerán kívül egy 130°-os látószögű kiegészítő kamerával is rendelkezik. A kiegészítő kamera ideális a pótkocsi és a jármű mögötti hosszabb út megfigyelésére tolatás közben.
A kamerát standard SD (488p) felbontásban kínáljuk, amely teljesen elegendő a jármű mögötti tér biztonságos megfigyeléséhez a tolatás során. Az SD felbontású kamerát gond nélkül csatlakoztathatja standard és nagy felbontású (ill. AHD kamerákat támogató) monitorhoz is. Megfelelő monitorokat találhat a kínálatunkban is.
A kamera beépített LED diódái helyettesítik az eredeti féklámpát, amely a járműben található gyári csatlakozón keresztül kap tápellátást. A sötétben való biztonságosabb tolatás érdekében a kamera éjszakai üzemmóddal rendelkezik, 10 infravörös LED diódával. Ezek a beépített érzékelőnek köszönhetően csak rossz fényviszonyok között kapcsolnak be és jelentősen javítják a láthatóságot a monitoron.
A tolatókamerát az eredeti harmadik féklámpa helyére kell helyezni. A kamera lefelé néz és beszerelés után szükség szerint enyhén el is forgathatja. A kamerához 10m árnyékolt kábelt mellékelünk, amely garantálja a kiváló minőségű képátvitelt, valamint a beszereléshez nélkülözhetetlen csatlakozókat és egyéb kiegészítőket. A tolatókamera beszerelése könnyű, de ha valamilyen kérdése lenne, ne habozzon kapcsolatba lépni velünk.
ECE R7 jóváhagyás:
A féküveg jóváhagyása az utakon való használathoz EU-szerte.
ECE R10 jóváhagyás:
Az elektromágneses összeférhetőség jóváhagyása. A tanúsítvány igazolja, hogy a termék nem fog zavarni egyéb elektromos berendezéseket a járműben.
A tolatókamera fő funkciói és paraméterei
A kamera felbontása:
A kamera standard (SD) 488p felbontásban szerepel a kínálatunkban. Az SD felbontású kamerát gond nélkül csatlakoztathatja a standard és nagy felbontású (ill. AHD kamerákat támogató) monitorhoz is.
Minőségi optika és nagylátószögű felvétel:
A tolatókamera külső és belső lencséje üvegből készült, ami pontos képmegjelenítést és a mechanikai sérülésekkel szembeni ellenállóképességet garantál. A kamera felveszi szinte az egész parkolóterület képét, akár 170°-os tartományban. A DUAL kamera egy másik kamerával is rendelkezik, 130°-os felvétellel.
Vízállóság:
A parkolókamera a legnagyobb IP68 védettséggel rendelkezik (teljes porállóság és a vízbe merítéssel szembeni ellenállóság).
IR világítás és szürkületérzékelő:
A szürkületérzékelő (sötétedés érzékelő) automatikusan aktiválódik rossz fényviszonyok között és elindítja az infravörös LED diódák világítását. Ez a tolatókamera 10 IR (infravörös) LED diódával rendelkezik, amelyek fénye szabad szemmel nem látható, de a kamerába épített érzékelő észleli azt. Az infravörös pótvilágítással Ön biztonságosan tolathat a legnagyobb sötétben is.
Fúrásmentes szerelés:
Vegye ki a féklámpa eredeti üvegét és a helyére tegye a mi tolatókameránkat, ami egyúttal úgy fog szolgálni, mint az eredeti féklámpa. A tolatókamera üvegét úgy tervezték, hogy pontosan illeszkedjen a féklámpa helyére anélkül, hogy mechanikusan be kelljen avatkoznia a jármű karosszériájába.
Árnyékolt kábelek:
A tolatókamera csomagolásának részei az árnyékolt kábelek. Mivel aránylag hosszú kábeles átvitelről van szó, fontos, hogy árnyékolt kábeleket használjon. A magasabb szabványú kábelek minőségi képet közvetítenek a monitorba és megszüntetik a környező zavaró jeleket. A kábelek gyenge minősége a videó helytelen átvitelét okozhatja (pl. villogás, a kép végképp nem kerül átvitelre és hasonlók).
Tolatókamera bekötési rajza
A tolatókamera bekötésének módját és az ezzel kapcsolatos illusztrációs sémákat a tolatókamerához mellékelt használati utasításban találhatja.
Single tolatókamera egy optikával és RCA monitorhoz való csatlakozással
Dual tolatókamera két optikával és a monitor 4-PIN csatlakozójához való csatlakozással
A tolatókamera csomag tartalma
- 1x Peugeot Expert 2 Single vagy DUAL tolatókamera
- 1x Videókábel 10m
- 1x Redukció RCA-ra (DUAL 2x + 1x elágazó redukció)
- 1x Tápkábel (DUAL 2x)
- 1x RCA összekötő apa - apa (DUAL 2x)
- 1x Magyar nyelvű kézikönyv
Képszenzor | SD - CMOS 1/3" PC1030 / AHD CMOS 1/3" PC8536 |
Tápcsatlakozás | DC12V - LED világítás |
Effektív pixelszám | SD - 656x492p vagy AHD - 1280×720p (1 milió pixel) |
Elektronikus leállítás | 1/50 - 1/10 000/s |
Minimális világítás: | 0,1 Lux LED nélkül / 0 Lux s IR LED |
Megfigyelési szög | 170°x140° |
TV-rendszer | NTSC (PAL) |
Videókimenet | RCA csatlakozó - 1.0vp-p, 750hm |
Vízálló IP | IP67 - IP68 |
Fehéregyensúly | auto |
AGC | auto |
BLC | auto |
Üzemi hőmérséklet | 20C° - 70 C°-nál, páratartalom max.95 C° |
Távolsági vonalak | Nem |
Lencse | 1,8mm |
A videokábel hossza | 10 méter |
Infravörös megvilágítás | Igen / Nem |
Mikrofon | Nem |